Zapraszamy:
 • Poniedziałek

  9:00 - 20:00

 • Wtorek

  9:00 - 20:00

 • Środa

  9:00 - 20:00

 • Czwartek

  9:00 - 20:00

 • Piątek

  9:00 - 20:00

 • Sobota

  8:00 - 14:00

 • Niedziela

  Zamknięte

przeszczepy

WŁOSÓW

Przeszczep w najlepszej klinice ART Clinic w Turcji

Jak wygląda zastosowanie metody przeszczepu włosów FUE VITA?
Pozwala na przeszczepienie do 5000 graftów
Z zastosowaniem FUE (Follicular Unit Extraction), jeden graft zawiera od 1 do 4 cebulek. Mieszki są pobierane pojedynczo po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Proces mikroekstrakcji przeprowadzony jest za pomocą narzędzia mikro motor, który tworzy maleńkie otwory o śrenicy od 0.6 do 1.0mm.
Następnie lekarz otwiera kanały tak, by zachować naturalny wygląd i gęstość, biorąc równiez pod uwagę nachylenie włosów oraz kierunek wzrostu. Kanały otwierane są za pomocą Szafirowego ostrza, będącego najnowszym narzędziem chirurgicznym stosowanym w tym sektorze medycyny.
W metodzie VITA ponadto, cebulki umieszczane są w specjalnym urządzeniu, w którym mieszkom podawany jest roztwór soli fizjologicznej wraz z witaminami, minerałami oraz aminokwasami w postaci chłodzącej mgiełki. Dzięki temu mieszki pozostają żywe przez cały czas trwania zabiegu.

Najważniejszym czynnikiem dotyczącym metody VITA jest doświadczenie lekarza oraz personelu medycznego. Otwieranie kanałów wymaga precyzji.

Metoda VITA

Stosujemy metodę VİTA, która objęta jest patentem Naszej kliniki. Jest to metoda, która składa się z trzech kroków:

 1. Aplikujemy witaminy na skórę głowy pacjenta z wykorzystaniem dermarollera, by wzmocnić mieszki włosowe przed ekstrakcją.
 2. Po ekstrakcji-pobraniu graftów, umieszczamy je w specjalnym urządzeniu, gdzie podajemy im witaminy oraz ozonujemy przez 5-10 minut. Dzięki temu wyekstraktowane grafty są grubsze, silniejsze oraz ich przeżywalność wzrasta.
 3. Po zabiegu implantacji podajemy PRP (Platlet Rich Plasma) inaczej osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta wzbogacone dodatkowo biotyną.


Jak wygląda zastosowanie metody przeszczepu włosów DHI VITA?

Najczęściej stosowany u kobiet i osób, które nie chcą scinać włosów. Pozwala na przeszczepienie do 3500 graftów.
Mieszki włosowe są pobierane z tkanki dawczej, następnie umieszczane są w płynie izotonicznym oraz implantowane narzędziem Choi pen w obszary głowy dotknięte łysieniem. Dzięki temu, głowa nie zostaje ogolona- przez co zabieg nazywany jest często Transplantacją włosów bez golenia.,

W metodzie VITA ponadto, korzenie umieszczane są w specjalistycznej maszynie, w której przeszczepy są odżywione za pomocą mieszanki witamin, minerałów oraz aminokwasów podanej w postaci mgiełki o niskiej temperaturze. Dzięki temu korzenie są odżywione, nawilżone i pozostają żywe przez cały okres trwania zabiegu.

Najważniejszym szczegółem dotyczącym metody DHI VITA jest ostrożne aplikowanie pobranych korzeni włosów, za pomocą implantera. Doświadczenie lekarzy oraz personelu medycznego jest tu niezwykle ważne. Mieszki włosowe są przeszczepiane pod kątem 40 do 45 stopni względem powierzchni skóry oraz zachowują kąt nachylenia pozostałych, naturalnych włosów.

HARMONOGRAM

DZIEŃ 1
Lot do Stambułu. Przed wyjściem z lotniska w Stambule na Ciebie oczekuje kierowca z tabliczką, na której widnieje nazwa naszej kliniki oraz Twoje nazwisko. Kierowca pomoże z Ci z bagażem oraz przewiezie samochodem VIP do pięciogwiazdkowego hotelu.

DZIEŃ 2
Rano odbierzemy Cię z hotelu i przewieziemy do kliniki na zabieg. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jest pobranie próbki krwi w celu wykrycia ewentualnych chorób i przeciwskazań do zabiegu.
Po pobraniu krwi, przechodzimy do gabinetu lekarskiego, gdzie odbędzie się konsultacja.
Podczas konsultacji lekarz prowadzący dr Firat Sikşik oraz trycholog Magdalena Marszałek przeprowadzą badanie oraz określą, jaka będzie dokładna ilość pobranych graftów (mieszków włosowych), a także narysują linie frontalną na głowie, w celu wskazania skąd i dokąd przeszczepimy włosy. Po akceptacji przez pacjenta planu działania, przechodzimy do procedury płatności.

OPIS ZABIEGU
Zabieg wynosi od 6-9h możesz w tym czasie słuchać muzyki lub oglądać film. W klinice jest WI-Fi, z którego możesz bezpłatnie korzystać. Należy pamiętać, że Turcja nie jest w strefie UE, więc za połączenie i internet zapłacisz więcej niż według taryfy operatora.

Zabieg rozpoczyna się od ogolenia głowy (FUE) lub wygolenia małego okienka na potylicy w przypadku (DHI).
Następnie w pozycji na brzuchu zostaniesz przygotowany do zabiegu. Otrzymujesz znieczulenie comfort-in oraz znieczulenie miejscowe w zastrzyku.
Kolejnym etapem zabiegu jest ekstrakcja czyli pobranie graftów z ustalonych wcześnie z lekarzem miejsc.
Podczas ekstrakcji grafty są umieszczane w witaminach i na bieżąco selekcjonowane.
3. Przerwa na lunch.
4. Przy metodzie FUE tworzymy kanały pod podanie wcześniej wyselekcjonowanych graftów.
5. Następnie implantujemy pozyskane grafty (mieszki włosowe) do utworzonych uprzednio kanałów.
Na koniec zakładamy opatrunek na tkankę dawczą i przewozimy Cię do hotelu, abyś mógł wypocząć.

DZIEŃ 3
Transfer do kliniki na klika godzin przed lotem powotnym. Usunięcie opatrunku. Zespół specjalistów przekazuje informacje jak należy myć głowę oraz jak stosować produkty do pielęgnacji po powrocie do kraju.
Po zakończonym myciu trycholog Magdalena Marszałek wykona zabieg PRP, a dokładniej podajemy osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta do tkanki biorczej.
Osocze bogatopłytkowe zaaplikowane przedostaje się do mieszka włosowego i go wzmacnia. Pomaga również w procesie rekonwalescencji po zabiegu.
W klinice spędzisz około 1.5 h. Następnie zaopatrzony w leki oraz produkty pzabiegowe zostaniesz przewieziony transerem VIP na lotnisko wylotu.

Co warto zabrać do szpitala na zabieg
Zabieg trwa kilka godzin. Warto wziąć ze sobą odzież na przebranie, najlepiej luźne spodnie dresowe, koszulę na guziki lub zamek. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą parasol, by chronić głowę na wypadek deszczu.

LEKI DO STOSOWANIA PO ZABIEGU:
KLAVON BID 1000 mg (Antybiotyk)
Stosujemy co 12 godzin po posiłku. Czas stosowania od 5-7 dni
LANZADIN (Osłona żołądka): Stosujemy raz dziennie na pusty żołądek.
PREDNOL (przeciw obrzękom): 1x rano, 1x wieczór , po posiłku
PAROL (środek przeciwbólowy): Stosujemy jedynie w przypadku odczuwania bólu.

LEKI PODANE POPRZEZ INIEKCJĘ ZASTOSOWANE W PRZEBIEGU OPERACJI:
SEFAZOL 1 GR Sefazol 1000 mg Injection- to antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych w organizmie. Jest skuteczny w infekcjach płuc (np. zapalenie płuc), ucha, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, krwi i serca. Służy również do zapobiegania infekcjom podczas operacji.
TLCOTİL 20MG Jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych.

AVİL 1 AMPUL Avil Injection to lek przeciwalergiczny oraz przeciwobrzękowy. Jest stosowany w leczeniu objawów stanów alergicznych spowodowanych przez ukąszenia/użądlenia owadów, niektóre leki lub pokrzywkę (wysypki, obrzęki itp.).

PREDNOL 40MG – lek przeciw obrzękom
JETAKOİN 2ML-10 AMPUL – Lidokaina (środek znieczulajacy)
CİTANEST (% 2)- Epinefryna
ADRENALINA ( 2 ml)

Podczas całego pobytu od wyjazdu, przez zabieg, po powrót do Polski, towarzyszy nasz Polski opiekun Trycholog Magdalena Marszałek.

HOTEL I OKOLICA
Hotel HILTON
Sakızağacı, Kennedy Cd. No:103,
34142 Bakırköy/İstanbul, Turcja