Mikropigmentacja
Mikropigmentacja skóry głowy (skalp micropigmentation) jest zaawansowaną, niechirurgiczną i bezpieczną metodą tuszowania łysienia, polegającą na wprowadzeniu w wierzchnią warstwę naskórka pigmentu imitującego naturalne włosy. Mikropigmentacja pozwala w ciągu kilku tygodni zakamuflować szerokiej gamy problemy związane z łysieniem, odzyskać pewność siebie i poczucie świetnego wyglądu.
Zabieg mikropigimentacji umożliwia uzyskanie efektu świeżo ogolonej głowy, jak również optycznego zagęszczenia rzadkich włosów – co daje wygląd pełniejszej fryzury bez oznak nadmiernej utraty włosów. Dzięki zabiegowi mikropigmentacji możliwe jest także obniżenie lini włosów, ukrycie różnego rodzaju blizn.
Zabieg mikropigmentacji składa się zazwyczaj z 3-4 sesji podczas, których w zależności od indywidualnych potrzeb rekonstruowana jest linia włosów, wypełniane są obszary łysiejące lub zagęszczane obszary o przerzedzonym owłosieniu, kamuflowane są wszelkiego rodzaju przebarwienia i blizny.
DLA KOGO?
Zabieg mikropigmentacji mogą wykonać zarówno kobiety i mężczyźni, w każdym wieku, na każdym etapie utraty włosów, niezależnie od koloru i rodzaju skóry.
- W szczególności polecana jest dla osób:
całkowicie pozbawionych włosów, które chcą uzyskać efekt zdrowej, świeżo ogolonej głowy - pozbawionych włosów na szycie głowy lub z cofającą się linią frontalną włosów z widocznym przerzedzeniem włosów
- cierpiących na łysienie plackowate
- ciepiących na łysienie plackowate
- po przeszczepie, u których fryzura jest zbyt rzadka
- posiadających blizny po zabiegach, przeszczepach włosów, po uszkodzeniach skóry głowy
- mających dość noszenia peruk i innych systemów włosów itp.
EFEKT I TRWAŁOŚĆ
Efekt zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest bardzo realistyczny, niczym nie różni się od naturalnych mieszków włosowych i jest nierozpoznawalny nawet przez osoby wpatrujące się w skórę głowy. Mikropigmentacja może przypominać wykonywanie tatuażu, jednakże podczas zabiegu używany jest inny barwnik, który wprowadzany jest na inną głębokość, a także stosowany jest inny rodzaj igły. Wykonując zabieg w naszym salonie mają Państwo pewność, że stosujemy najwyżej jakości pigmenty opracowane specjalnie do przeprowadzenia zabiegu mikropigmenacji skóry głowy.
Mikropigmentacja może przypominać wykonywanie tatuażu, jednakże podczas zabiegu stosowana jest inna, specjalna technika, a także używany jest inny rodzaj barwnika. Wykonując zabieg w naszym salonie mają Państwo pewność, że stosujemy najwyżej jakości pigmenty opracowane specjalnie do przeprowadzenia zabiegu mikropigmenacji skóry głowy.
Pigment utrzymuje się ok 2-4 lata i z biegiem czasu, stopniowo jaśnieje.
Trwałość jest uzależniona jest to od indywidualnych predyspozycji:
- czasu regenerowania naskórka
- wieku
- rodzaju skóry (gruba, cienka, łojotokowa, nadmiernie sucha)
- zażywanych leków, maści sterydowych itp.
- ekspozycji na promieniowanie słoneczne lub solarium
Zanikanie pigmentu przebiega naturalnie, a wprowadzony barwnik nie zmienia koloru. Aby podtrzymać efekt mikropigmentacji konieczne jest odświeżanie zabiegu średnio co 2 lata.
KONSULTACJA
Podczas konsultacji wprowadzającej analizowany jest aktualny stan owłosienia, wielkość i stan blizny, stan zdrowia, a także omawiane są wszelkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Podczas konsultacji ustalana jest ilość sesji i czas trwania zabiegu, a także przedstawiana jest indywidualna wycena. Konsultacja jest również momentem, w którym ustalany jest obszar skóry poddany mikropigmentacji, linia frontalna, a także indywidualny kolor pigmentu
Aby umówić się na konsultację zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu Hair Expert Mateusz Marek na ul. Hetmańskiej 7/2 lub pod numerem telefonu 535 515 010.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Nie należy opalać skóry głowy przed każdym zabiegiem mikropigmentacji.
Nie zaleca się zażywania leków ze sterydami, retinoidami (pochodne witaminy A), leków rozrzedzających krew- aspiryna, pyraligina, heparyna.
Skóra głowy powinna być zdrowa, bez zadrapań, łojotoku, łuszczycy, wyprysków. Atopowe zapalenie skóry jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
Efekt naturalnie ogolonej głowy: przed zabiegiem należy ogolić skórę głowy na „zero” – najlepiej uczynić to 2 dni wcześniej, tak aby odrost naturalnych włosów nie był większy niż 1 mm.
Zabieg zagęszczania włosów: w dniu zabiegu należy umyć włosy szamponem, bez nakładania odżywki i innych preparatów do pielęgnacji włosów.
Kamuflaż blizn: przed zabiegiem musi być całkowicie zagojona. W dniu zabiegu należy umyć skórę głowy, bez nakładania preparatów odżywczych
PRZECIWWSKAZANIA
- Infekcje wirusowe i bakteryjne
- Aktywna opryszczka
- Chemioterapia/radioterapia – tylko w trakcie leczenia
- Świeżo przebyty przeszczep
- Zła kondycja skóry głowy (np. AZS, poparzenia słoneczne, infekcje grzybicze, łuszczyca, wypryski itp.)
- Ciąża i karmienie piersią
- Leki sterydowe – w przypadku stosowania maści sterydowej w miejscu, które będzie poddane mikropigmentacji należy odczekać od 6-12 miesięcy od odstawienia leku
- Leki rozrzedzające krew
- Świeże blizny
- Świeża opalenizna
- W przypadku cukrzycy, hemofilii, arytmii serca i niezdiagnozowanych zmian skórnych w miejscu aplikacji pigmentu wymagana jest wcześniej konsultacja lekarska
Trychologia
Jeśli dotychczasowe działanie, nie zakończyło się sukcesem, być może warto pomyśleć o profesjonalnej diagnostyce i leczeniu włosów oraz skóry głowy w Gabinecie Trychologicznym.
KIM JEST TRYCHOLOG?
Trycholog jest to specjalistą zajmującym się skórą głowy i włosami. Można go potocznie okeślić mianem „lekarza od włosów”. Głównym zadaniem trychologa jest dokladna analiza skóry głowy, ustalenie przyczyn występowania problemów na skórze i wlosach, dobranie indywidualnej pielęgnacji na skórę i włosy. Wszystko jest poprzedzone dokładnym wywiadem dotyczącym włosów, stylu życia pacjenta, używanych kosmetyków, leków oraz ustaleniem możliwych przyczyny danego problemu. Trycholog dobiera odpowiednie produkty dopasowane do konkretnego problemu oraz jeżeli to wymagane proponuje specjalistyczne zabiegi, wykonywane w naszym gabinecie trychologicznym. Trycholog daje również wskazówki jakie badania wykonać, zwraca szczególną uwagę na dietę, a także uczy jak odpowiednio dbać o włosy aby były zdrowe i pięknie.
KIEDY WARTO UDAĆ SIĘ DO TRYCHOLOGA?
W przypadku:
- zwiększonego wypadania włosów
- braku porostu włosów
- przetłuszczającej się skóry głowy
- swędzącej skóry głowy
- wrażliwej skóry głowy
- przesuszonych włosów i skóry głowy
- łupieżu
- łuszczycy
- łojotokowego zapalenia skóry głowy
- łysienia wszelkiego typu np. łysienie plackowate, androgenowe
- chemicznego i mechanicznego uszkodzenia włosów
- stanów zapalnych skóry głowy
KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ ?
1. W dniu wizyty nie zaleca się mycia włosów i stosowania produktów do stylizacji włosów jak: lakier, pianka, puder i inne.
2. Warto zabrać ze sobą aktualne badania laboratoryjne:
badania ogólne: morfologia, OB, opcjonalnie: witamina B12, żelazo, ferrytyna, badania tarczycy (TSH, FT3 i FT4, opcjonalnie: anty-TPO i anty-TG), badania hormonalne.
3. Należy przygotować spis stosowanych produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów (szampony, pianki, lakiery itp.).
4. Należy zabrać ze sobą spis stosowanych leków w ciągu ostatniego roku (antybiotyki, leki stosowane codziennie, kuracje hormonalne).
5. Warto pomyśleć o sposobie żywienia, sytuacjach stresujących i ilości snu w ostatnim czasie.
6. Należy zastanowić się od kiedy występuje dany problem.
Specjalistami, z którymi współpracujemy, są:
Sylwia Siwulec – trycholog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnozowania schorzeń skóry głowy i włosów, m. in. łupieżu, Łzs,Azs, łuszczycy skóry głowy, łysienia androgenowego, łysienia bliznowaciejącego, łysienia plackowatego i inne. Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania na wydziale Medycznym w Rzeszowie. Odznacza się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, zrozumieniem jego potrzeb i zaangażowaniem w terapię. Trycholog z pasją i powołaniem.
Serdecznie zapraszamy na wizytę konsultacyjną na której dowiesz się szczegółowych informacji na temat swojego problemu. Dobierzemy odpowiednią kurację aby w jak najkrótszym czasie przyniosła oczekiwane efekty.
Przedłużanie włosów
Długie, piękne włosy to marzenie wielu kobiet…
Teraz nie trzeba długo czekać na efekty!
Przedłużanie włosów jest bezinwazyjnym, bezbolesnym zabiegiem, polegającym na doczepieniu nowych kosmyków do istniejącej już stylizacji.
Efekt uzyskuje się natychmiastowo, a włosy mogą być dłuższe nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Jednakże należy pamiętać, że maksymalna możliwa długość przedłużonych kosmków będzie zależeć od indywidualnych predyspozycji jak np. długość naturalnych włosów, ich kondycja, struktura oraz gęstość i ustalona zostanie podczas konsultacji.
Przedłużanie włosów – czyli co dokładnie?
Zagęszczanie włosów – zwiększenie objętości fryzury, bez zmiany długości włosów
Przedłużanie włosów – optyczne wydłużenie włosów
Przedłużanie i zagęszczanie włosów – jednoczesne zagęszczenie i wydłużenie włosów
Przedłużenia można dokonać przy pomocy różnego rodzaju włosów; najlepiej sprawdzają się tzw. włosy „dziewicze”, które uzyskuje się od małych dzieci – są najbardziej naturalne i wytrzymałe, ponieważ nie zostały wcześniej zniszczone przez zabiegi kosmetyczne.